Travian - Online strategie zdarma

Browser hra Travian je další hra z řad budovatelských strategií, které jsou zcela zdarma. Jedná se o jednu z prvních browser her tohoto typu v České republice. Tato středověká budovatelská strategie online vznikla v roce 2004 v německém týmu vývojářů. O dva roky později, byl Travian.cz kompletně přeložen do českého jazyka. Základním rysem této hry je vybudovat z malé vesnice velké impérium a ovládnout tak své protivníky. Nevíte, kde se nachází do hry Travian registrace? Je to jednoduché, stačí navštívit oficiální stránku, kliknout na tlačítko "Zaregistruj se zde zadarmo!", vyberete si server a vyplníte krátký registrační formulář. Na začátku je dobré si přečíst ke hře Travian návod, který Vám velice rychle představí hru a poskytne základní informace. Desítky zemí mají v současné době své vlastní servery. Pokud si chcete zahrát s americkou/anglickou společností, tak se zaregistrujte na Travian.com.

Budovatelská strategie zdarma

Travian registrace

Vzhledem k tomu, že Travian.sk patřil mezi první hry tohoto typu, tak se dá o ní říct, že je předchůdcem dnešních browser budovatelských/válečných her. Na začátku si vyberete jeden ze tří základních národů (římané, galové, germáni), které nabízí hra Travian. Jednotky má každý národ jiné. Každý národ má specifické rysy, ale o tom si povíme později. V prvních krocích hry www.Travian.cz Vás povede průvodce Bonifác, který Vám bude zadávat základní úkoly a Vy si tak osvojíte základní prvky.

Travian registrace

Po registraci a následně po samotném spuštění hry na www.Travian.cz se Vaše vesnice, skládá ze dvou hlavní částí. První z nich je okolí vesnice, kde máte několik obilných polí pro příjem jídla, doly na železo a hlínu. Pomocí těchto surovin stavíte ve hře Travian budovy uvnitř města. Na začátku máte pouze hlavní budovu a kolem ní postupně stavíte další. Tato středověká budovatelská strategie online jich nabízí opravdu celou škálu. Patří mezi ně například obranná zeď, úkryty před nájezdníky, dílna, či palác. Pokud chcete vytvářet ve hře Travian jednotky, tak musíte mít nejprve hlavní budovu na úrovni tři, shromáždiště a pak postavíte kasárny. Zde rekrutujete základní útočnou jednotku. K dispozici také máte svého speciálního hrdinu. Toho si můžete vylepšovat a cvičit v hrdinském dvoře. Abyste věděli, jak v nadcházející bitvě dopadnete, tak má připraven Travian bitevní simulátor, kde si vypočítáte na základě všech aspektů, jaké budete mít ztráty.

Travian registrace

Jednotlivé národy v Travian.com

Již jsme si řekli, že v této hře existují tři národy. Nyní si každý z nich trochu přiblížíme. Pokud patříte mezi začátečníky, tak je doporučeno hrát za galský národ. Ten je obranně založený, jelikož jako jediný má pasti, do kterých mohou útočníci spadnout. Díky tomu budete mít v Travian reporty (zprávy), kde Vám nezahyne ani jediný voják. Pokud máte postaveno například 20 pastí a útočník zaútočí s 10 vojáky, tak všichni tito vojáci budou zajati. Poté máte na výběr. Buď tyto vojáky pustíte zpět ke svému pánu anebo je v pasti necháte, ovšem budete je muset živit svým obilím. Travian reports jsou speciální zprávy, kde máte v přehledné tabulce všechny informace o každé bitvě.

Pokud navštívíte Travian simulátor, tak budete vědět předem, jak bitva pravděpodobně dopadne. Někdy tak ani nebudete muset nahlédnout do Travian report. Dalším národem jsou Římané. Ti mají základní výhodu v tom, že mohou zároveň vylepšovat surovinné pole a budovu. Tím mohou v podstatě zlepšovat své osady 2x rychleji. Jejich armáda je však nejdražší. Posledním národem, který ve hře www.Travian.cz naleznete, jsou Germáni. Jedná se o útočný, agresivní národ.

Speciální speed Travian server

Ve hře www.Travian.cz existují různé servery, na kterých můžete hrát. Kdyby existoval pouze jeden server, kde by hráli všichni hráči, tak by byla značná nevyváženost mezi těmi, kteří začali hrát před rokem, a kteří se zaregistrovali dnes. Proto existují různé Travian CZ servery, které jsou v pravidelných intervalech spouštěny. V současné době se můžete registrovat na Travian CZ2. Na tomto serveru hraje určité množství lidí a je pravděpodobné, že jejich vesnice nebudou o mnoho napřed od Vás. Trevian CZ2 je základní server s normální rychlostí. Pokud byste se chtěli rozvíjet a stavět budovy značně rychleji, tak existují speciální speed Travian servery, které jsou většinou 3x rychlejší.

Pokud budete útočit na nepřítele, tak místo hodiny budete čekat 20 minut, než Vaše vojsko dorazí do nepřátelské vesnice. Speed Travian servery jsou velice oblíbené, avšak mají jednu velkou nevýhodu. Pokud budete aktivní několik dní, tak je pravděpodobné, že Vás rychle napadnou a zničí nepřátelé. Travian CZx (tedy zrychlený server) je v současné době jen jeden a obvykle se spouští nový speed server jednou za rok. Kromě větší rychlosti se Travian CZx neliší nijak od ostatních.

Je Travian budovatelská strategie zdarma?

Travian registrace

Tak jako každá jiná středověká budovatelská strategie online i Travian nabízí obsah, který je dostupný za reálné peníze. Ve hře je vytvořená speciální měna tzv. "zlatky/zlaté". Můžete si za ně koupit v Travian.sk prémium účet, který Vám umožní dát do smyčky stavění více budov za sebou nebo budete mít větší množství surovin a podobně. Také můžete za 100 zlatých vstoupit do Bonifácova klubu. Travian.com nabízí možnost, jak získat zlatky bezplatně. Můžete je měnit za jinou měnu tzv. "stříbrné", které získáváte v každém dobrodružství hrdiny anebo za prodej různých předmětů, které hrdina na svých cestách získá.

Poměr ceny zlatky a stříbrného je 1:100. Pokud se chcete podívat na historii starých serverů, jako například Travian CZ19, tak musíte navštívit speciální webovou stránku, která se nazývá Travian GT. GT je zkratka z anglického "Getter Tool". Najdete zde celý zmiňovaný archiv serverů. Tímto způsobem se můžete dozvědět, jak skončil Travian CZ5 server. Někdy se Vám může hodit, že budete chtít vědět, jestli je určitý hráč zkušený a hrál již na jiném serveru, například Travian CZ5. Proto využijete GT a podíváte se do historie, jestli tam tento hráč byl nebo ne.

Travian fórum

Travian registrace

Pokud Vám něco na www.Travian.cz nebude jasné, nebojte se využít fórum. Zde máte přehledně vypsané všechny informace, které potřebujete. Je zbytečné se ptát na věci, které zajímají každého, a které již byly dávno zodpovězeny. Dozvíte se zde, jak lépe využít Travian report, jak si nastavit jiné užitečné věci a podobně. Pokud Vám nebude fungovat do hry Travian registrace, tak se obraťte na podporu, kde Vám administrátoři zpravidla do několika hodin pomohou. Fórum Vám také přináší přehledně vypsané novinky a změny, které budou v dohledné době přidány na Travian CZx servery. Možná si kladete otázku, jestli se dá tato hra nějak vyhrát a jestli směřujeme k nějakému cíli.

Téměř každá budovatelská strategie v češtině je v podstatě nekončící a hrajete, dokud jej administrátoři nezruší. Travian.sk je ale výjimkou. Po několika měsících jsou do hry přidány tzv. natarské vesnice. Vaším cílem, je tuto vesnici obsadit a postavit zde div světa. Jakmile dosáhnete požadovanou úroveň divu světa, tak jste vyhráli a server tím končí. Natarské vesnice patří mezi Travian bot (umělá inteligence) vesnice. Tyto vesnice mají speciální jednotky, které jsou silnější, než ty Vaše. Nebude tedy snadné tuto vesnici obsadit.

Travian recenze

Řekli jsme si základní informace, které potřebujete vědět o hře Travian. Registrace Vám zabere pouze několik minut. Vždy je nejlepší si zvolit nejmladší server. Například Travian CZ3. Pokud jste již na nějakém serveru zaregistrovaní, například Travian CZ4, tak na hlavní stránce kliknete na tlačítko "přihlásit se" a poté už hrajete. Na začátku si vždy zvolte, jestli se chcete věnovat obranné nebo útočené strategii. Pokud si tím nejste jistí, tak zvolte Římany, kteří jsou někde uprostřed.

Nezapomeňte využívat ve hře Travian report z bitev, které jste uskutečnili. Jedině tak budete mít maximální přehled o Vašem vojsku. Pokud chcete vědět, jak probíhaly již uplynulé servery, jako jsou Travian CZ6 anebo Travian CZ1, tak využijte stránku GT. Vstupte tedy do světa plného dobrodružství, získávání přátel a válčení! Zaregistrujte se bezplatně na server Travian CZ3 a zabavte se každý den na několik desítek minut.

Publikováno: 17. 10. 2023

Autor: Karel Čapek

Tagy: www.travian.cz | Travian registrace | Travian.cz | Travian CZx | Travian.com