The Settlers Online - Online strategie

Hra The Settlers Online patří do žánrů budovatelských strategických her. Jedná se o browser hru, tedy hru v prohlížeči, kterou můžete hrát zdarma (někdy je nesprávně hledaná pod slovem The Setler). Jediné co potřebujete je registrace na stránkách Settlers Online. CZ lokalizace vás nasměruje v prvních krocích. Hra The Settlers Online vychází ze známé série The Settlers, která v průběhu let prošla velkou proměnou. Co je hlavní náplní této hry? Jednoduše řečeno budovat svou osadu. Po registraci se přihlásíte do hry, kde uvidíte svou malou osadu a zastupujete úlohu starosty. Ze začátku máte k dispozici v podstatě jen hlavní budovu a několik základních surovin. Musíte si vybudovat základní příjem elementárních surovin. V TheSettlersOnline je to kámen, dřevo, mramor a jídlo. Hlavním lákadlem pro Vás může být, že je tato budovatelská strategie v češtině přeložena zcela, a tudíž není nutné znát jiný cizí jazyk.

The Settlers online

Vývoj hry Setlers

Hru vytvořila vývojářská společnost BlueByte. Od roku 2001 je tato společnost součástí herního giganta Ubisoft, která vytvořila řadu úspěšných her (Prince of Persia, Assassins Creed, Far Cry a další). Už i tento fakt, že je TheSettlersOnline vyvíjená společností, která má velké slovo v oblasti herního průmyslu, dodává na hodnotě této hry. Pokud se chcete zabavit alespoň na několik minut denně, tak je skvělou volbou právě Settlers Online. CZ verze zaručuje, že má hra dostatečně velkou komunitu i v ČR.

TheSettlersOnline

Pravdou je, že se TheSettlersOnline v mnohých ohledech liší od podobných browser budovatelských her. Největší rozdíl najdete bezpochyby v tom, že je hra zaměřená zejména na budování ekonomiky a nenajdete zde příliš prostoru pro válčení. Na jednu stranu se může jevit fakt, že bitvy s ostatními hráči nejsou v základu možné jako nevýhoda a velký nedostatek. Běžná středověká budovatelská strategie online (typu Travian) sází více na budování armády, ale může se Vám stát, že Vám za pár dní zničí nepřátelé veškeré budovy pomocí katapultů a z Vašeho odehraného času nezbude v podstatě nic. Proto je hra www.TheSettlersOnline.cz určená zejména těm, kteří milují budování, vylepšování a zpracování nejrůznějších surovin. Pravdou ale je, že i vojenské jednotky jsou zde v omezené míře. Jejich využití je však zejména na objevování neosídlených oblastí a plnění úkolů, kdy se musíte zbavit domorodých kmenů.

The Settlers online

Středověká budovatelská strategie online

Malá osada je věc, kterou obdržíte na začátku hry Settlers Online. CZ průvodce Vám pomůže v začátcích se zorientovat. Vaše osada se nachází na zdánlivě opuštěném ostrově. Zdánlivě proto, že ve hře The Setlers budou číhat nejrůznější divoká zvířata a domorodé kmeny. Svůj ostrov objevujete až postupem času. Na postavení některých budov potřebujete speciálně upravené suroviny. Mohou to být desky z méně dostupných stromů. TheSettlersOnline.cz má také složitý systém produkce jednotlivých surovin. Například pro výrobu chleba potřebujete pšeničné pole, poté farmu, následně mlýn a až z vyrobené mouky uděláte v pekárně chleba.

Aby mohla v The Setlers pekárna a mlýn fungovat, tak je potřeba postavit i dvě studnice vody. Podobný a možná ještě složitější postup je při získávání nerostných surovin. Ve hře TheSettlersOnline.cz nemůžete jen tak vyrobit zbraň u kováře. Nejprve potřebujete mít opracované nerostné suroviny a až poté vyrábíte zbraně. Jaká je dostupnost Settlers Online? CZ servery nejsou v současné době plně zaplněny, proto nebudete muset dlouho čekat při připojování k Vaší osadě. Tato středověká budovatelská strategie online už čeká, až se zapojíte! Stačí pouze do vyhledávače napsat www.TheSettlersOnline.cz.

The Settlers online

Settlers Online bojový simulátor

TheSettlersOnline.cz je založená na více reálných prvcích, než jiné hry tohoto žánru. Musíte si totiž dobře promyslet, kolik uděláte pekáren, farem a podobně. Tato budovatelská strategie zdarma není postavená jen na bezmyšlenkovitém klikání. Představte si situaci, kdy byste postavili velké množství pekáren, ale měli málo mlýnů pro vytvoření mouky. To by vedlo k tomu, že pekárny nebudou mít očekávanou produkci a Vaší obyvatelé tak budou nenasycení. Ve hře The Setlers Vám tak přestanou pracovat Vaší obyvatelé v těžebních budovách, a když tyto budovy nebudou získávat nerostné suroviny, tak ani kováři nebudou moct pracovat.

Pokud jste začátečníci, tak existuje stránka Settlers online WiKi, která slouží jako podrobný manuál a databáze všech důležitých informací, které v průběhu hry budete potřebovat. Mimo jiné zde najdete pro hru Settlers bojový simulátor, který Vám vypočítá, jaká je pravděpodobnost úspěchu Vašeho vojska při bitvě s domorodými kmeny. Settlers bojový simulátor je naprogramován tak, že do něj zadáte počet Vašich jednotek a přibližný počet nepřítele a na základě toho zjistíte případné ztráty a procento úspěchu.

Bohužel Settlers online WiKi je pouze v anglickém jazyce, takže tento simulátor hledejte pod souslovím "Settlers online combat simulator". Nezapomínejte však, že tento simulátor je pouze pro díl online. Hrajete jiný díl, než je Settlers online? Combat simulator bude pravděpodobně také existovat, ale musíte si jej už dohledat na internetu.

TheSettlersOnline.cz

Výše jsme uváděli, že hra www.TheSettlersOnline.cz vznikla z úspěšné série The Setlers. Řekněme si tedy něco o její historii. První díl byl vydán již v roce 1993. Ten mnoho lidí nadchl, ale ještě bylo co zlepšovat. Druhý díl však nedostatky prvního doladil k dokonalosti. Některé recenze říkají, že se jedná o nejpovedenější kousek. Pokud hledáte Settlers ke stažení, tak první díly jsou povětšinou k dispozici zdarma na úložištích starých her. Postupem času vznikaly další díly a mezi poslední (mimo www.TheSettlersOnline.cz) se řadí díl, který se jmenuje The Settlers vzestup říše. Ten se vrátil k původnímu zpracování série a přináší tak skvělou grafiku a neotřelé zpracování.

Podle pořadí by měl být sedmým dílem The Settlers vzestup říše, ovšem předním byly i nějaké datadisky, takže je v pořadí 6. The Settlers 7 nese označení "Paths to a Kingdom". Ta byla vydána v roce 2010. Podle neoficiálních informací se společnost Ubisoft této značky jen tak nezdá a je patrné, že se dočkáme hry Settlers 8 a možná, pokud tento díl sklidí ovoce jako předchozí, tak nás bude čekat i Settlers 9. Nechme se překvapit.

Na závěr je vhodné zmínit, že TheSettlersOnline.com nabízí jeden prvek navíc, kterým je vytváření cechů. Jedná se o společnost osad, které si navzájem pomáhají a vyměňují suroviny. Tato středověká budovatelská strategie online jistě stojí za povšimnutí a byla by škoda ji nevyzkoušet, když je zcela zdarma.