Rail Nation - Lokomotivy online

Zajímají Vás lokomotivy a železniční doprava? V tom případě Vás bude zajímat i Rail Nation hra. V této hře totiž půjde o to, abyste vytvořili prosperující železniční společnost, která propojuje jednotlivá města a dodává jim potřebné suroviny. RailNation je online browserová hra, která klade velký důraz na kooperaci s ostatními hráči. Budete muset vyvíjet ve hře Rail Nation lokomotivy, abyste zrychlili přepravu potřebných surovin. Na začátku se usadíte v jednom z mnoha měst serveru a dodáváte tomuto městu základní suroviny. Tato budovatelská strategie online Vám po krátkém tutoriálu dává neomezené možnosti. Můžete si vybrat, jakým směrem půjdete. Cílem hry RailNation je získat co nejprestižnější společnost během 3-4 měsíců. Tak dlouho totiž trvá jedna hra. Hru RailNation vyvíjí známá společnost Travian Games, která vytvořila mnoho úspěšných browser her, jako je například Travian.

RailNation Play

Čím tvůrci RailNation inspirovali?

Pokud jste fanoušky podobných her, tak Vám neunikne, že se RailNation silně podobná některým úspěšným hrám minulosti. Zejména zde najdete podobné prvky hry Transport Tycoon online. Podporu hry po síti sice tato legendární hra má také, ovšem bylo v ní mnoho chyb a nedotažeností, které multiplayer znemožňovaly. Také je pravdou, že Transport Tycoon online byla zaměřená na přepravu jak železniční, tak lodní, vzdušnou, či silniční. Tím se Rail Nation online hra poměrně liší.

Rail Nation lokomotivy

Ačkoliv Vám tato hra nabízí pouze železniční dopravu, tak to na zábavě nic neubírá. Pokud jste někdy hráli Transport Tycoon online, tak víte, že nejpodstatnější roli v růstu Vaší společnosti hrála právě železniční doprava. Souhra s ostatními hráči, je vymyšlená tak, že sice nevidíte vlaky svých konkurentů na Vaší mapě, ovšem všichni využívají stejná města a podniky. Vysvětlíme si to na jednoduchém příkladu. Vaše domovské město ve hře Rail Nation.cz potřebuje různé suroviny. V prvních fázích hry potřebuje pouze dřevo, uhlí a obilí. Toto město má určitou poptávku po těchto surovinách. Vy je získáváte z podniků. Tyto podniky mají pouze omezenou produkci surovin. Když Vám v Rail Nation vlaky dorazí do podniků, tak trvá nějakou dobu, než se naloží. Současně zde jsou i vlaky konkurentů, kteří nakládají tytéž suroviny. Čím více konkurentů zde tedy bude operovat, tím déle bude trvat nakládání vagónů.

RailNation CZ Play

Jak získat lepší postavení?

Jakým způsobem můžete ve hře Rail Naton získat lepší postavení v podnicích? Je to jednoduché. Můžete do podniků investovat Vaše vydělané peníze, a čím více budete investovat, tím větší rychlostí budete nakládat suroviny. Důležitou součástí RailNation.cz je kooperativní hra. Existují zde tzv. asociace, což jsou spolky několika hráčů, kteří se navzájem podporují a snaží si pomáhat. Praktický příklad výhody, kterou asociace v RailNation.cz nabízí je, že pokud Váš spřátelený hráč investuje do podniků, tak současně pobíráte tyto výhody i Vy. Proto je důležitá diskuse. Rail Nation nabízí přehledné asociační fórum.

Můžete se tak domluvit, že někdo bude investovat do úhelných dolů, někdo do farem a společně budete mít výhody v nakládání (v některých případech i o 50%). Zároveň Vás ale Rail Nation online hra do ničeho nenutí, ale byla by škoda toho nevyužít. Stačí pouze napsat někomu ve Vašem okolí a většinou se domluvíte. Jelikož hrají v Rail Nation lokomotivy nejdůležitější úlohu, tak se o ně musíte také i starat. Postupem času se totiž opotřebovávají a někdy je musíte opravit. Tato budovatelská strategie zdarma se dělí do časových epoch.

www.RailNation.cz Play

Epochy v Rail Nation.cz

Bylo by asi zvláštní, pokud byste začali hrát nyní na nějakém serveru, který běží už několik měsíců. Předem by bylo jasné, že v RailNation.cz nemůžete vyhrát. Proto jedna hra trvá cca 3-4 měsíce a je rozdělena hned do 6 epoch. První epocha RailNation.cz je z období, kdy začaly vznikat železnice. Je to tedy z období před více než sto lety. K dispozici budete mít v Rail Nation lokomotivy, které tomuto období odpovídají. Tedy pouze parní. Ve druhé epoše Vám přibudou nové vynálezy a zdokonalení vagónů i lokomotiv.

Všechny Rail Nation vlaky jsou vymyšlené do detailů. Jedna epocha trvá dva týdny a vždy Vám přinese něco nového. Rail Nation Hra nabízí nepřeberné množství různých druhů lokomotiv a vagónů. Jakmile dosáhnete konce 6 epochy, tak Rail Nation online hra končí a zjistí se, který hráč nebo asociace byla nejlepší. Pravidelně jsou spouštěné nové herní světy. Většinou to je cca každý měsíc. Nebudete tedy muset dlouho čekat na to, abyste začali hrát Rail Natio od samotných začátků.

Rail Nation návod

Pokud se o hře chcete dozvědět více, například jak nejlépe začít, tak si můžete najít do hry Rail Nation návod. Existuje jich celá řada. V některých Vám zkušení hráči ukazují, jakou taktiku volí oni sami, a Vy se takto můžete inspirovat. Obecně ale platí, že nejpřesnějším zdrojem informací je Rail Nation WiKi stránka. Dozvíte se zde všechny potřebné informace, které budete potřebovat. Bohužel, tento manuál Rail Nation CZ verzi nemá, takže musíte ovládat alespoň trochu anglický jazyk.

Ovšem většinou si vystačíte s klasickými nápovědami, které Vás v průběhu hry provází. Tento herní obsah hry Rail Nation CZ lokalizaci má, takže si hru může zahrát opravdu každý. Rail Naton má poměrně početnou komunitu v ČR, takže můžete pročítat obsáhlé Rail Nation fórum. To je seřazené do nejrůznějších oblastí. Na internetu koluje spousta článků, kde Vám autoři nabízí do hry Rail Nation cheaty. Většinou se však jedná o podvodné stránky, které po Vás chtějí přístupové údaje a ukradnou Vám tak herní účty.

RailNation Play

RailNation budovy

Je mnoho věcí, které tato hra obsahuje. Už jsme si říkali, že existují v Rail Nation vlaky různého typu, různé vagóny a podobně. Nezmínili jsme se však o tom, že jsou v Rail Nation budovy, které můžete vylepšovat. Tyto budovy najdete v domovském městě. Máte zde například banku. Čím větší úroveň banka má, tím více peněz můžete našetřit. Podstatnou budovou, kterou Vám Rail Nation hra nabízí je laboratoř. Čím větší úroveň máte, tím rychleji Vám zkoumá výzkumné body. Je velice výhodné na začátku hry vylepšovat laboratoř a poté budete mít dostupné v Rail Nation vlaky, které soupeř ještě nestihl vynaleznout a Vy tak rychleji převezmete kontrolu nad jednotlivými podniky.

Vzhledem k tomu, že je tato budovatelská strategie zdarma, tak se nevyhneme mikrotransakcím. Ty dokážou být v jistých částech hry poměrně znát. V podstatě se dá říci, že pokud jste aktivní, tak si výhru můžete snadno zaplatit. To ale neznamená, že byste byli nějak ochuzeni o požitek ze hry. Pokud se chcete trochu odreagovat, tak je www.RailNation.cz opravdu skvělou hrou.

Pár slov na závěr

Hra www.RailNation.cz rozhodně patří mezi velice zdařilé browser hry a nabízí mnoho prvků, které Vás vtáhnou do hry na hodně dlouho. Ačkoliv je v současné době Rail Natio v beta fázi, tak zde moc nedotažeností nenajdete. Občas se ale může stát, že budou servery www.RailNation.cz pozastavené na nějakou dobu, když budou probíhat aktualizace a podobně. Nemusíte se však obávat, že byste o svou společnost přišli. Vzhledem k tomu, že je tato budovatelská strategie v češtině, tak si ji mohou zahrát i Ti, kteří anglicky neumí. Není problém najít si v www.RailNation.cz společníky i z České republiky.

Komunikace tak bude ještě jednodušší. Pokud ale ovládáte anglický jazyk na dobré úrovni a chcete hrát proti většímu počtu hráčů, tak se můžete zaregistrovat na www.Rail-Nation.com. Pokud patříte mezi ty, kteří rádi hrají hry i na mobilních zařízeních, tak budete možná trochu zklamaní. V současné době není pro Rail Nation Android verze, kterou byste si mohli stáhnout v Google Store. Ať už Vás zajímají ve hře Rail Nation vlaky anebo Vás přitahuje možnost být majitelem společnosti, Rail Nation rozhodně stojí za povšimnutí. Tato budovatelská strategie v češtině rozhodně má co nabídnout.

Publikováno: 17. 10. 2023

Autor: Karel Čapek

Tagy: Rail Nation | Rail Nation lokomotivy | Rail Nation návod | Rail Nation CZ