Sony WH-CH520: Sluchátka s překvapivým zvukem za nízkou cenu

Sony Wh Ch520

Bluetooth 5.2

Model Sony WH-CH520 sice nepodporuje Bluetooth 5.2, ale to není na škodu. Tato sluchátka jsou navržena s ohledem na každodenní použití a nabízejí skvělý poměr ceny a výkonu. Místo nejnovějšího Bluetooth se soustředí na spolehlivost a stabilitu připojení s Bluetooth 5.0, což je pro běžné poslech hudby, podcastů nebo sledování videí naprosto dostačující.

Absence Bluetooth 5.2 s jeho funkcemi jako LE Audio a LC3 kodek neznamená, že by sluchátka zaostávala v kvalitě zvuku. Naopak, Sony WH-CH520 se pyšní čistým a vyváženým zvukem s důrazem na basy, který uspokojí i náročnější posluchače.

Důležitější než nejnovější verze Bluetooth je celková funkčnost a uživatelský komfort. A v tomto ohledu Sony WH-CH520 excelují. Díky dlouhé výdrži baterie, pohodlnému nošení a intuitivnímu ovládání se stanou vaším věrným společníkem na cestách i doma.

Multipoint připojení

Sluchátka Sony WH-CH520 sice nenabízí prémiovou funkci multipoint připojení, ale to neznamená, že je nemůžete používat s více zařízeními. Pro přepínání mezi zařízeními je potřeba provést jednoduché párování. Nejprve spárujte sluchátka s prvním zařízením, například s telefonem. Poté vypněte Bluetooth na prvním zařízení a zapněte jej na druhém zařízení, například na notebooku. Vložte sluchátka do režimu párování a vyberte je ze seznamu dostupných zařízení na notebooku. Nyní jsou sluchátka spárována s oběma zařízeními.

Pro přepnutí přehrávání mezi telefonem a notebookem stačí pozastavit přehrávání na jednom zařízení a spustit ho na druhém. Sluchátka se automaticky nepřipojí k druhému zařízení, ale po spuštění přehrávání by se měla během několika sekund připojit.

I když to není tak pohodlné jako multipoint, stále je to poměrně snadný způsob, jak používat sluchátka Sony WH-CH520 s více zařízeními.

Výdrž baterie až 50 hodin

Sluchátka Sony WH-CH520 se pyšní působivou výdrží baterie, která dosahuje až 50 hodin. To znamená, že si můžete užívat hudbu, podcasty nebo audioknihy po dlouhé hodiny bez nutnosti nabíjení. Ať už se chystáte na dlouhý let, celodenní výlet nebo prostě jen chcete mít jistotu, že vám sluchátka vydrží nabitá po celý den, s modelem WH-CH520 máte vyhráno. Rychlé nabíjení vám navíc umožní získat až 1,5 hodiny poslechu z pouhých 3 minut nabíjení. Díky tomu se nemusíte bát, že byste zůstali bez hudby ani v případě, že spěcháte.

Funkce Sony WH-CH520
Typ sluchátek Bezdrátová, uzavřená
Výdrž baterie Až 50 hodin

Rychlé nabíjení (10 minut pro 1 hodinu přehrávání)

Sluchátka Sony WH-CH520 se pyšní funkcí rychlého nabíjení, která ti umožní poslouchat hudbu po celý den bez zbytečných prodlev. Stačí pouhých 10 minut nabíjení a získáš až 1 hodinu přehrávání. To se hodí, když ráno spěcháš do práce nebo do školy a zapomněl jsi sluchátka přes noc nabít. S WH-CH520 se nemusíš bát, že by tě hudba nechala na holičkách. Plné nabití pak zajistí působivou výdrž baterie až 50 hodin. Můžeš tak poslouchat hudbu celý den a ještě ti zbude energie na další den.

sony wh ch520

30mm dynamické měniče

Model sluchátek Sony WH-CH520 bohužel nedisponuje 30mm dynamickými měniči. Ve skutečnosti tento model využívá menší měniče, jejichž přesná velikost není společností Sony oficiálně specifikována.

Ačkoliv menší měniče nemusí nutně znamenat horší zvuk, obecně platí, že větší měnič dokáže s větší přesností reprodukovat širší rozsah frekvencí, a to zejména v oblasti basů.

Pokud hledáte sluchátka Sony s 30mm měniči, doporučujeme vám prozkoumat modely jako WH-XB910N nebo WH-CH720N. Tyto modely nabízí nejen větší měniče, ale i pokročilejší funkce jako aktivní potlačení hluku nebo podporu Hi-Res audia.

Než se ale pro nákup jakýchkoliv sluchátek rozhodnete, doporučujeme vám si porovnat jejich technické specifikace, přečíst recenze od ostatních uživatelů a ideálně si je i sami vyzkoušet v obchodě.

Podpora kodeků SBC a AAC

Sluchátka Sony WH-CH520 přicházejí s podporou kodeků SBC a AAC, což z nich dělá skvělou volbu pro každodenní poslech hudby. SBC (Low Complexity Subband Coding) je základní kodek Bluetooth, který se nachází ve většině zařízení. Nabízí slušnou kvalitu zvuku, která je dostačující pro běžné posluchače. AAC (Advanced Audio Coding) je pokročilejší kodek, který poskytuje lepší kvalitu zvuku než SBC, zejména v horním spektru frekvencí. Je to také preferovaný kodek pro zařízení Apple.

S podporou SBC a AAC si můžete užít bezdrátový poslech hudby ze široké škály zařízení, včetně chytrých telefonů, tabletů a počítačů. Ať už streamujete hudbu z online služeb, nebo posloucháte skladby uložené v zařízení, sluchátka Sony WH-CH520 vám poskytnou čistý a příjemný zvuk.

Vestavěné mikrofony

Model sluchátek od společnosti Sony, WH-CH520, je vybaven vestavěnými mikrofony, které umožňují hands-free volání a ovládání hlasových asistentů. Mikrofony jsou strategicky umístěny tak, aby zachytily váš hlas jasně a zřetelně, a to i v hlučném prostředí. Díky technologii potlačení šumu dokáží mikrofony odfiltrovat okolní hluk a zajistit tak čistý a srozumitelný zvuk pro vaše hovory.

sony wh ch520

Pro aktivaci hlasového asistenta, jako je Google Assistant nebo Siri, stačí jednoduše stisknout tlačítko na sluchátkách a vyslovit svůj požadavek. Vestavěné mikrofony se postarají o to, aby váš hlasový asistent rozuměl vašim pokynům a reagoval na ně.

Kvalita zvuku mikrofonů je u modelu WH-CH520 na velmi dobré úrovni, zejména s ohledem na jejich cenovou kategorii. Váš hlas bude protistraně znít jasně a srozumitelně, ať už telefonujete z rušné ulice nebo z pohodlí domova.

Technologie potlačení šumu pro hovory

Sluchátka Sony WH-CH520 sice nenabízejí aktivní potlačení hluku (ANC) jako některé dražší modely sluchátek od Sony, ale i tak si poradí s redukcí okolního hluku pro čistší hovory. Dosahují toho pomocí mikrofonů a chytrého zpracování zvuku. Dva vestavěné mikrofony zachytí váš hlas a zároveň analyzují okolní hluk. Následně software v reálném čase potlačí nežádoucí šum z pozadí, jako je hluk dopravy, konverzace nebo vítr. Díky tomu je váš hlas pro osobu na druhé straně hovoru čistší a srozumitelnější, a to i v rušném prostředí. Tato technologie potlačení šumu se zaměřuje primárně na hovory a nemusí být tak efektivní při poslechu hudby jako specializované ANC.

Ovládání na sluchátkách

Sluchátka Sony WH-CH520 se ovládají pomocí tlačítek umístěných na pravém náušníku. Jsou snadno nahmatatelná a intuitivní, takže ovládání hudby, hovorů i hlasitosti je naprosto bezproblémové i bez dívání.

Pomocí tlačítek můžete přehrávat nebo pozastavit hudbu, přeskakovat skladby, regulovat hlasitost, přijímat a ukončovat hovory nebo aktivovat hlasového asistenta v telefonu.

Sony WH-CH520 podporují hlasové asistenty Google Assistant a Siri.

Ovládání sluchátek je jednoduché a intuitivní, takže si na něj rychle zvyknete.

Lehký a pohodlný design

Sluchátka Sony WH-CH520 se pyšní lehkým a pohodlným designem, který oceníte při dlouhém nošení. Díky nízké hmotnosti pouhých 147 gramů o nich na hlavě skoro nebudete vědět. Náušníky z měkkého materiálu příjemně obepnou vaše uši a zajistí tak nejen pohodlí, ale i pasivní izolaci od okolního hluku. Náušníky jsou navíc otočné, takže se sluchátka snadno přenášejí v batohu nebo tašce. Nastavitelný hlavový most umožňuje přizpůsobení velikosti pro jakýkoli tvar hlavy.

sony wh ch520

Skládací konstrukce pro snadné přenášení

Sluchátka Sony WH-CH520 jsou ideální pro ty, kteří jsou neustále v pohybu a hledají kombinaci praktičnosti a kvalitního poslechu. Model se pyšní lehkým a zároveň odolným designem, který je stvořen pro každodenní nošení. A co je na nich opravdu skvělé? Jejich skládací konstrukce! Díky ní je můžete snadno složit do kompaktního tvaru, který se vejde do batohu, kabelky nebo i do kapsy. Už žádné zamotané kabely nebo těžkopádné pouzdro – Sony WH-CH520 jsou synonymem pro snadnou přenosnost a svobodu poslechu kdekoli a kdykoli.

Publikováno: 28. 06. 2024

Kategorie: technologie

Autor: Karel Čapek

Tagy: sony wh ch520 | model sluchátek od společnosti sony