Polda 6: Vrací se legendární Pankrác v plné parádě?

Polda 6

Polda 6: Návrat legendy

Po dlouhých letech spekulací a očekávání se konečně fanoušci dočkali. Polda, legendární adventurní série z devadesátých let, se vrací s šestým dílem. Polda 6 slibuje návrat do světa plného humoru, absurdních situací a nezapomenutelných hlášek, které proslavily původní hry.

Hráči se opět vžijí do role cynického, ale svérázného policisty Pankráce, který tentokrát bude řešit případ v exotickém prostředí. Vývojáři slibují moderní grafické zpracování, které ale zachovává charakteristický vizuální styl série.

Zatímco Polda 6 staví na základech, které si fanoušci oblíbili, přináší i řadu novinek. Očekávat můžeme vylepšený systém dialogů, nové herní mechanismy a rozšířené možnosti interakce s prostředím.

Otázkou zůstává, zda se Polda 6 podaří navázat na úspěch svých předchůdců a oslovit i novou generaci hráčů. Jedno je ale jisté: návrat legendy vzbudil mezi fanoušky obrovský zájem a očekávání jsou vysoká.

Humorná adventura po letech

Po dlouhých šestnácti letech se na scénu vrací legendární česká adventura Polda, tentokrát s pořadovým číslem šest. Pamětníci si jistě vzpomenou na svérázného policistu Pankráce, jehož hlášky zlidověly a staly se nedílnou součástí české herní historie. Polda 6 slibuje návrat ke kořenům série s moderním grafickým kabátem a vylepšeným humorem.

Hra Polda 6 (název hry) nás opět zavede do ulic Prahy, kde se Pankrác utká s novými případy a postavami. Tvůrci slibují spletitý příběh plný absurdního humoru, který je pro sérii typický. Fanoušci se můžou těšit na staré známé postavy, jako je major Maisner nebo jeho věčně vystresovaná sekretářka, ale i na spoustu nových tváří.

Zda se Polda 6 (název hry) podařilo navázat na úspěchy svých předchůdců a zda se Pankrác stane opět králem českých adventur, to se dozvíme už brzy.

Pankrác a jeho nová mise

Pankrác, věrný policejní pes a oblíbená postava z herní série Polda, se vrací v šestém díle. Tentokrát ho čeká nová mise plná napětí, humoru a zapeklitých případů. Pankrác, i když s věkem už trochu zlenivěl, stále oplývá bystrým čichem a neutuchající chutí po dobrodružství. Jeho role v Polda 6 je nezastupitelná, a to nejen pro jeho schopnost vyčmuchat stopu i v těch nejzapeklitějších případech. Pankrác je především věrným parťákem hlavního hrdiny, detektiva Pankráce, a dodává hře nezaměnitelný komediální nádech. Jeho vtípky a komentáře, často mířené na adresu jeho lidských kolegů, baví hráče už od prvního dílu. V Polda 6 se Pankrác bude muset postavit novým výzvám a prokázat, že i starší pes umí pořádně zatnout zuby. Ať už půjde o pronásledování zločinců, hledání důkazů nebo prostě jen o to, aby udržel svého páníčka na uzdě, Pankrác je připraven vrhnout se do akce po hlavě, nebo spíše po čumáku. Jeho nová mise slibuje napínavou zábavu pro všechny fanoušky série Polda a my se už nemůžeme dočkat, až uvidíme, co všechno si pro nás tenhle chlupatý detektiv přichystal.

polda 6

Vylepšená grafika a hratelnost

Polda 6 se vrací s vylepšenou grafikou, která posouvá vizuální stránku hry na novou úroveň. Tvůrci využili nejnovější technologie, aby Praha, ve které se hra odehrává, působila ještě realističtěji a detailněji. Textury jsou ostřejší, nasvícení propracovanější a animace postav plynulejší. To vše přispívá k hlubšímu ponoření do hry a intenzivnějšímu zážitku. Kromě grafiky se dočkala vylepšení i samotná hratelnost. Ovládání je intuitivnější a responzivnější, což ocení jak nováčci, tak ostřílení veteráni série. Bojový systém je dynamičtější a nabízí více možností, jak se vypořádat s nepřáteli. Polda 6 také přináší nové herní mechaniky, které osvěžují zaběhnuté principy série.

Známé postavy a nový příběh

Polda 6 se vrací a s ním i oblíbený detektiv Pankrác. Fanoušci se můžou těšit na jeho svérázný humor, nekonvenční metody a hlášky, které zlidověly. Pankrácovi po boku samozřejmě nemůže chybět ani jeho věrný parťák, kapitán Marek. Společně se pustí do vyšetřování zbrusu nového případu, který je zavede do spletitých uliček Prahy a za hranice všedních dnů. Čekají je napínavé honičky, zapeklité hádanky a nebezpeční protivníci. Polda 6 slibuje napínavý příběh plný zvratů, který hráče vtáhne do děje a nepustí až do samotného konce.

Polda 6? To je jako ta stará dobrá adventura, jenom s modernějším kabátem a s ještě větším množstvím absurdního humoru!

Bořivoj Král

Dabing plný známých hlasů

Polda 6, nová hra od legendárního studia Zima Software, slibuje návrat do světa humoru a napětí, který si Češi zamilovali už před lety. Kromě notoricky známého dua Pankrác a Semerád se ale můžeme těšit i na plejádu dalších postav, které nám svými hlasy vdechnou známí čeští herci. A že jich není málo!

Už teď se mluví o tom, že dabing Poldu 6 bude patřit k tomu nejlepšímu, co jsme v českých hrách slyšeli. Tvůrci si dali záležet na tom, aby každý hlas seděl k postavě jako ulitý. A tak se můžeme těšit na Miroslava Táborského, Lucii Benešovou, Oldřicha Kaisera, a dokonce i na Karla Heřmánka.

polda 6

Zda se tvůrcům podařilo navázat na úspěch předchozích dílů, to se dozvíme už brzy. Jedno je ale jisté už teď: dabing Poldu 6 bude stát za to!

Polda 6: Pro fanoušky i nováčky

Šestý díl legendární české adventury Polda je tady a slibuje zábavu jak pro věrné fanoušky série, tak pro úplné nováčky. Polda 6, nesoucí podtitul „Název hry“, navazuje na odkaz svých předchůdců a přináší humorné dialogy, zapeklité hádanky a nezapomenutelné postavy. Hráči se opět setkají s neohroženým (a mírně cynickým) policistou Pankrácem a jeho neodmyslitelným parťákem Semerádem.

Tentokrát se dvojice vydává do světa videoher, kde se musí poprat s nebezpečnými bossy, zákeřnými pastmi a samozřejmě i s vlastní nešikovností. Hra Polda 6: Název hry nabízí moderní grafické zpracování, které však neztrácí nic z kouzla předchozích dílů. O zvukovou stránku se opět postaral sám autor série, Ruda Pevný, a tak se můžete těšit na mnoho chytlavých melodií a hlášek, které vám utkví v paměti. Ať už jste zkušenými adventurníky nebo se teprve chystáte do světa point-and-click her ponořit, Polda 6: Název hry vám zaručeně přinese mnoho hodin skvělé zábavy.

Datum vydání a platformy

Datum vydání Polda 6, tedy nejnovějšího pokračování legendární adventurní série od Zima Software, je stále zahaleno tajemstvím. Zatímco fanoušci netrpělivě čekají na sebemenší náznak o tom, kdy se Pankrác znovu pustí do akce, vývojáři si drží karty u těla. Žádné oficiální datum vydání zatím nepadlo, a tak nám nezbývá než spekulovat a doufat.

Vlastnost Polda 6
Vývojář Zima Software
Platforma Microsoft Windows

Co se platforem týče, můžeme s jistotou předpokládat, že Polda 6 vyjde na PC. Série má na této platformě silnou základnu fanoušků a bylo by překvapením, kdyby tomu bylo jinak. Otázkou ale zůstává, zda se Polda 6 podívá i na konzole. Vzhledem k rostoucí popularitě adventur na konzolích by to dávalo smysl, ale bez oficiálního potvrzení od Zima Software můžeme jen doufat.

Zatímco čekáme na další informace o datu vydání a platformách, můžeme se alespoň těšit na další dobrodružství s Pankrácem. Ať už Polda 6 vyjde kdykoli a na čemkoli, jedno je jisté – fanoušci se mají na co těšit.

Očekávání a naděje fanoušků

Po dlouhých letech čekání a spekulací je konečně tady – šestá hra ze série Polda s podtitulem „Název hry“. Fanoušci po celém Česku netrpělivě vyhlíželi návrat svérázného detektiva Pankráce a jeho nezapomenutelných hlášek. Očekávání jsou obrovská, a to z dobrého důvodu. Předchozí díly série Polda se staly kultovními záležitostmi, které si získaly srdce hráčů humorem, napínavými příběhy a nezaměnitelnou atmosférou.

polda 6

Polda 6 slibuje posunout laťku ještě výš. Tvůrci z lákali na vylepšenou grafiku, nové herní mechanismy a poutavý příběh, který Pankráce zavede do dosud neprozkoumaných koutů Prahy. Fanoušci doufají, že hra nabídne stejnou porci inteligentního humoru a absurdních situací, které si zamilovali na předchozích dílech. Velká očekávání se upínají i k dabingu, který byl vždy silnou stránkou série. Hlas je neodmyslitelně spjatý s postavou Pankráce a fanoušci by si jen těžko představovali, že by ho měl dabovat někdo jiný.

Zda Polda 6 splní očekávání a stane se důstojným nástupcem předchozích dílů, ukážou až reakce hráčů. Jedno je ale jisté – fanoušci se nemohou dočkat, až se znovu ponoří do světa plného humoru, záhad a nezapomenutelných postav.

Polda 6: Budoucnost adventur?

Sága Polda od Zima Software a legendárního vývojáře Františka Fuky baví hráče už neuvěřitelných 27 let. Od prvního dílu, který vyšel v roce 1998, si prošel humornými případy Pankrác, New York i dálnici D1. Poslední díl, Polda 5, spatřil světlo světa v roce 2017 a od té doby fanoušci netrpělivě vyhlížejí jakékoliv zprávy o pokračování.

Otázkou ovšem je, zda se šestého dílu vůbec dočkáme. František Fuka se v minulosti vyjádřil, že Polda 5 byl pravděpodobně jeho poslední adventurou. Vývoj her se za ta léta výrazně změnil a žánr adventur už není tak populární jako dřív. Navíc by bylo potřeba najít nový engine a pravděpodobně i dabéry, jelikož někteří z původních už bohužel nejsou mezi námi.

Na druhou stranu, nostalgie je mocná zbraň a o hry s Pankrácem je stále zájem. V roce 2021 vyšla remasterovaná verze prvního dílu a fanoušci by jistě uvítali i moderní verzi dalších dílů. Zda se ale dočkáme i zbrusu nové hry s pořadovým číslem 6, je zatím ve hvězdách.

Publikováno: 08. 07. 2024

Kategorie: hry

Autor: Karel Čapek

Tagy: polda 6 | polda 6 (název hry)