Netflix ceny: Kolik zaplatíte za streamování v roce 2023?

Ceny Netflix

Základní balíček Netflix

Základní balíček Netflixu je ideální volbou pro ty, kteří chtějí streamovat filmy a seriály za dostupnou cenu. Za měsíční poplatek získáte přístup k široké škále obsahu, včetně populárních titulů i originální tvorby Netflixu. Základní balíček umožňuje sledování na jednom zařízení v rozlišení SD. To znamená, že si můžete užívat své oblíbené pořady na telefonu, tabletu nebo počítači.

Standardní tarif Netflix

Standardní tarif Netflix je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí sledovat filmy a seriály ve vysokém rozlišení. Za měsíční poplatek získáte přístup k široké škále obsahu, včetně exkluzivních titulů Netflixu. Standardní tarif umožňuje streamování na dvou zařízeních současně, takže si můžete užít sledování s rodinou nebo přáteli. K dispozici je také možnost stahování obsahu pro offline sledování na mobilních zařízeních.

Prémiový balíček Netflix

Netflix

Sdílení účtu Netflix

Sdílení účtu Netflix je běžnou praxí, ale společnost se snaží tuto praxi omezit. Netflix umožňuje sdílení účtu pouze s lidmi žijícími na stejné adrese. Pro ověření adresy může Netflix požadovat ověřovací kód zaslaný na hlavní emailovou adresu nebo telefonní číslo. Pokud Netflix zjistí, že účet je sdílen s někým mimo domácnost, může požadovat ověření zařízení pomocí kódu zaslaného na hlavní emailovou adresu. Sdílení účtu s lidmi mimo vaši domácnost je v rozporu se smluvními podmínkami Netflixu.

Změna tarifu Netflix

Netflix čas od času upravuje své ceny, aby mohl i nadále nabízet širokou škálu filmů a seriálů. Změna tarifu se může lišit v závislosti na vašem aktuálním tarifu a na tom, jak dlouho jste předplatitelem. O případné změně ceny a jejím rozsahu budete informováni e-mailem a také se o ní dozvíte v aplikaci Netflix. Změna se projeví ve vašem dalším fakturačním období. Pokud s novou cenou nebudete souhlasit, můžete své předplatné snadno zrušit online, a to kdykoli před začátkem nového fakturačního období.

Zrušení předplatného Netflix

Netflix ti už nic neříká a chceš se rozloučit? Žádný problém! Zrušení předplatného je otázkou pár kliknutí. Stačí se přihlásit ke svému účtu, najít sekci "Účet" a tam zvolit možnost "Zrušit členství". Netflix se tě ještě pokusí nalákat na speciální nabídky, ale pokud jsi rozhodnutý, nenech se zlákat. Po zrušení můžeš streamovat až do konce fakturačního období. A co je nejlepší? Kdykoliv se můžeš vrátit. Tvoje oblíbené filmy a seriály na tebe počkají.

Sledování Netflixu offline

Stáhnout si filmy a seriály z Netflixu pro offline sledování je super vychytávka, když se chystáte na cesty bez internetu nebo jen chcete šetřit data. Ne všechny tituly jsou dostupné k offline stažení, ale většina oblíbených filmů a seriálů ano. Stačí si v aplikaci Netflix najít film nebo seriál, který si chcete stáhnout, a kliknout na ikonu stahování. Stažený obsah najdete v sekci "Moje stažené". Pamatujte, že stažené tituly mají omezenou platnost a po uplynutí této doby se automaticky smažou.

Studentská sleva Netflix

Bohužel pro všechny studenty a milovníky filmů a seriálů, Netflix nenabízí speciální studentskou slevu v České republice. I když je tato možnost populární v některých zemích, u nás si studenti musí předplatné platit za běžnou cenu. Existují však i jiné způsoby, jak na Netflixu ušetřit. Můžete si například rozdělit účet s přáteli nebo rodinou a platit tak nižší cenu za osobu. Další možností je využít zkušební období zdarma, které Netflix nabízí novým uživatelům.

Netflix vs. konkurence: HBO Max, Disney+

Netflix čelí na poli streamovacích služeb silné konkurenci v podobě HBO Max a Disney+. Každá platforma láká na jiný typ obsahu. Netflix sází na širokou nabídku filmů, seriálů a vlastní tvorbu. HBO Max boduje u fanoušků prestižních seriálů a filmů z produkce Warner Bros. Disney+ cílí na rodiny s dětmi s nabídkou animáků a filmů od Disney a Pixar. Výběr té správné služby tak závisí na preferencích a prioritách uživatele.

Shrnutí: Výběr tarifu Netflix

Výběr správného tarifu Netflix závisí na vašich individuálních potřebách a preferencích. Základní tarif je nejlevnější, ale umožňuje sledování pouze na jednom zařízení v nízké kvalitě. Standardní tarif nabízí lepší rozlišení obrazu (HD) a umožňuje sledování na dvou zařízeních současně. Prémiový tarif je nejdražší, ale poskytuje nejvyšší kvalitu obrazu (4K) a umožňuje sledování až na čtyřech zařízeních současně. Zvažte, kolik lidí bude Netflix používat, jakou kvalitu obrazu požadujete a jaký máte rozpočet. Na základě těchto faktorů si snadno vyberete ten správný tarif pro vás.

Publikováno: 06. 06. 2024

Kategorie: internet

Autor: Karel Čapek

Tagy: ceny netflix | informace o cenách služby netflix