MIUI 14: Kdy dorazí na váš telefon?

Miui 14 Kdy Vyjde

Datum vydání MIUI 14

Datum vydání MIUI 14 se liší podle zařízení a regionu. Globální verze MIUI 14 byla představena koncem roku 2022 a začátkem roku 2023 se dostala na první zařízení. Mezi první telefony, které obdržely aktualizaci, patřily Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 13 Pro. Postupně se aktualizace rozšiřuje i na další modely. Pokud chcete zjistit, zda je MIUI 14 dostupné pro vaše zařízení Xiaomi, Redmi nebo POCO, otevřete v telefonu aplikaci Nastavení a zvolte možnost O telefonu. Zde vyberte možnost Verze MIUI a zkontrolujte dostupnost aktualizací.

Podporované telefony Xiaomi

Xiaomi telefony jsou populární pro svůj poměr ceny a výkonu, ale ne všechny modely jsou podporovány ve stejné míře. Mezi podporované telefony Xiaomi patří například řady Mi 10, Mi 11 a Redmi Note 10. Tyto telefony dostávají pravidelné aktualizace softwaru a bezpečnostní záplaty. Starší modely, jako je Redmi Note 8 nebo Mi 9, již nemusí dostávat nejnovější aktualizace Androidu, ale stále mohou dostávat bezpečnostní záplaty. Pro jistotu kompatibility a dostupnosti aktualizací pro váš konkrétní model Xiaomi telefonu doporučujeme navštívit oficiální webové stránky Xiaomi nebo kontaktovat podporu.

Novinky a vylepšení

V této verzi jsme pro vás připravili řadu novinek a vylepšení. Nyní si můžete užít rychlejší a plynulejší chod aplikace díky optimalizaci výkonu. Zjednodušili jsme také proces registrace a přihlášení, abyste se k nám mohli připojit ještě snadněji.

Pro váš komfort jsme přidali možnost přizpůsobení notifikací. Nyní si sami zvolíte, o jakých událostech chcete být informováni a jakým způsobem.

Kromě toho jsme opravili drobné chyby a provedli vylepšení stability aplikace na základě vaší zpětné vazby. Děkujeme, že nám pomáháte dělat naši aplikaci lepší!

Výkon a optimalizace

V dnešní době je rychlost klíčová a nikdo nechce čekat na pomalé webové stránky nebo aplikace. Optimalizace pro výkon je proto nezbytná. Zaměřte se na minimalizaci velikosti souborů, optimalizaci obrázků a efektivní načítání skriptů. Každá milisekunda se počítá! Nezapomínejte ani na důležitost cachování, ať už na straně serveru nebo prohlížeče. Umožníte tak rychlejší načítání obsahu pro vracející se návštěvníky. Sledujte výkon pomocí nástrojů jako Google PageSpeed Insights a identifikujte oblasti, které vyžadují vylepšení.

Uživatelské rozhraní

Uživatelské rozhraní, zkráceně UI (z anglického User Interface), je klíčovým prvkem každého softwaru, webové stránky nebo aplikace. Je to prostředek, kterým uživatel komunikuje s daným systémem. Dobře navržené UI by mělo být intuitivní, snadno ovladatelné a příjemné na pohled.

Základní principy UI designu zahrnují jednoduchost, přehlednost a konzistenci. Důležitá je také dostupnost pro různé skupiny uživatelů, včetně osob se zdravotním postižením. Mezi běžné prvky UI patří tlačítka, menu, formuláře, ikony a textová pole.

V dnešní době se UI design stále více zaměřuje na personalizaci a responzivitu. To znamená, že se rozhraní přizpůsobuje potřebám a preferencím konkrétního uživatele a zároveň funguje bez problémů na různých zařízeních, jako jsou počítače, tablety a mobilní telefony.

Fotoaparát a galerie

Telefon se chlubí solidním fotoaparátem, který zvládá zachytit kvalitní snímky i za zhoršených světelných podmínek. Potěší optická stabilizace obrazu, která eliminuje roztřesení rukou a přispívá k ostřejším fotografiím. Pro milovníky selfie je připraven přední fotoaparát s vysokým rozlišením, který zaručí perfektní autoportréty. Galerie fotek je přehledná a umožňuje snadné třídění a sdílení fotek s přáteli a rodinou.

Baterie a nabíjení

Kapacita baterie se liší model od modelu, ale obecně se pohybuje v rozmezí 4 000 až 5 000 mAh. To by mělo stačit na jeden až dva dny běžného používání. Pokud jde o nabíjení, většina telefonů podporuje rychlé nabíjení o výkonu alespoň 25 W. Některé modely pak zvládají i super rychlé nabíjení s výkonem 65 W a více, díky kterému nabijete baterii z 0 na 100 % za méně než hodinu. Bezdrátové nabíjení je k dispozici u vybraných modelů, obvykle s výkonem 15 W.

Dostupnost aktualizace

Aktualizace bude dostupná pro všechny uživatele v následujících dnech. Přesný termín se může lišit v závislosti na vašem zařízení a regionu. Doporučujeme vám povolit automatické aktualizace, abyste ji obdrželi co nejdříve. Mezi hlavní novinky patří vylepšení stability a opravy chyb. Více informací o aktualizaci a jejích funkcích naleznete na našem webu po jejím oficiálním vydání.

Jak aktualizovat telefon

Existují dva hlavní způsoby, jak aktualizovat telefon: bezdrátově (OTA) a ručně. Bezdrátové aktualizace se stahují a instalují automaticky, když je telefon připojen k Wi-Fi. Ruční aktualizace vyžadují stažení souboru s aktualizací do počítače a jeho následné nahrání do telefonu.

Před aktualizací telefonu se ujistěte, že máte dostatek baterie. Doporučuje se mít alespoň 50% nabití. Dále si zazálohujte svá data, abyste o ně nepřišli v případě, že se během aktualizace něco pokazí.

Chcete-li zkontrolovat dostupnost aktualizací, přejděte do Nastavení > Systém > Aktualizace systému. Pokud je k dispozici aktualizace, stáhněte ji a nainstalujte. Po dokončení instalace se telefon restartuje a spustí se s novou verzí softwaru.

Publikováno: 05. 06. 2024

Kategorie: technologie

Autor: Karel Čapek

Tagy: miui 14 kdy vyjde | informace o aktualizaci software