Lovíme v džungli: Nejlepší Predator hry!

Predator Hry

Historie Predátora v herním světě

Predátor, ten děsivý lovec z vesmíru, se poprvé objevil na filmovém plátně v roce 1987. Jeho popularita ale nezasáhla jen svět filmu, ale i svět videoher. První hry s Predátorem se objevily už na konci 80. let na tehdy populárních platformách jako NES, Sega Master System nebo Commodore 64. Tyto hry se většinou držely jednoduché akce a plošinkových prvků, ale už tehdy hráčům nabízely možnost zahrát si za obě strany konfliktu – jak za mariňáka bojujícího o přežití, tak za samotného Predátora.

S příchodem pokročilejších konzolí a počítačů se hry s Predátorem začaly rozvíjet i po grafické a herní stránce. Tituly jako "Predator 2" (1991) nebo "Alien vs Predator" (1993) nabídly vylepšenou grafiku, více herních režimů a propracovanější hratelnost. Zvláště "Alien vs Predator" se stal hitem, který položil základy pro celou sérii her, ve kterých se proti sobě utkávají tito dva ikonští filmoví monstra.

V roce 2004 vyšel "Alien vs Predator: Extinction", strategická hra v reálném čase, která hráčům umožnila vést do boje armády mariňáků, Predátorů nebo Xenomorfů. O rok později pak následoval "Predator: Concrete Jungle", akční hra, ve které se hráči ujali role Predátora toužícího po pomstě.

V posledních letech se hry s Predátorem zaměřují především na multiplayer. "Aliens vs. Predator" z roku 2010 se pokusil oživit klasickou hratelnost z 90. let s moderní grafikou a online multiplayerem. V roce 2017 pak vyšel "Predator: Hunting Grounds", asymetrická multiplayerová střílečka, ve které se tým vojáků snaží přežít útok jednoho hráče ovládajícího Predátora.

Hry s Predátorem prošly za svou existenci dlouhou cestou. Od jednoduchých plošinkovek se vyvinuly v komplexní akční hry a multiplayerové zážitky. Ať už preferujete lov zpoza stromů s termálním viděním nebo boj o holý život s pulse rifle v ruce, Predátor vám ve světě videoher vždy nabídne pořádnou dávku napětí a akce.

Nejzajímavější Predátor hry

Filmová série Predátor se stala kultovní klasikou a zrodila nespočet her, které se snaží zachytit napětí a akci z filmů. Od akčních stříleček po stealth horory, výběr je pestrý. Které hry ale nejlépe vystihují podstatu lovu a boje s Predátorem?

Mezi fanoušky je velmi oblíbená klasika Predator: Concrete Jungle (2005). Hra pro PlayStation 2 a Xbox vás postaví do role elitního Predátora, který se snaží očistit své jméno a pomstít se. Otevřený svět, rozmanité mise a brutální souboje z ní dělají jednu z nejlepších her série.

Pro milovníky multiplayeru je tu Predator: Hunting Grounds (2020). Asymetrická akce, kde jeden hráč ovládá Predátora a ostatní se ho snaží jako tým mariňáků zneškodnit, nabízí napínavé a nepředvídatelné bitvy. Hra se může pochlubit věrným zpracováním prostředí džungle i ikonickým vybavením Predátora.

Nelze opomenout ani Aliens vs. Predator 2 (2001), která sice není čistě o Predátorovi, ale nabízí možnost zahrát si i za tohoto mimozemského lovce. Hra vyniká temnou atmosférou a klaustrofobickým prostředím, kde se Predátor se svými termálními viděním a smrtícími zbraněmi stává noční můrou.

Kromě samostatných titulů se Predátor objevil i v jiných hrách, například jako hratelná postava v Mortal Kombat X (2015). Jeho brutální komba a ikonické vybavení z něj dělají obávaného soupeře.

Ať už preferujete akční střílečky, stealth hry nebo multiplayerové bitvy, v herním světě Predátora si každý najde to své.

Budoucnost Predátora: Nové hry?

Série Predátora, to je pojem. Od prvního filmového masakru Arnolda Schwarzeneggera v džungli uběhlo už pěkných pár let a Predátor se mezitím stačil stát ikonou filmového světa. A co by to bylo za filmovou legendu bez pořádné porce her?

Herní svět se s Predátorem popral po svém. Pamatujeme legendární střílečku Alien vs. Predator z roku 1993, kde jsme si mohli vyzkoušet roli obou filmových monster. A kdo by zapoměl na akční pecku Aliens vs. Predator 2 z roku 2000? Tam jsme si užili adrenalinovou jízdu za všechny tři strany konfliktu.

V posledních letech se Predátor vrací na herní scénu ve velkém stylu. V roce 2010 vyšel Aliens vs. Predator od Rebellion Developments, který sice nenabídl nic převratného, ale fanoušky potěšil.

A co budoucnost? Pořádný Predátor sólo titul by byl snem. Představte si hru s propracovaným stealth systémem, brutálními souboji a možností lovit kořist v rozmanitých prostředích.

A co takhle kooperativní střílečka, kde by se parta hráčů musela utkat s Predátorem? Nebo asymetrický multiplayer, kde by jeden hráč ovládal Predátora a ostatní by se ho snažili zneškodnit?

Možností je spousta a fanoušci už netrpělivě čekají, s čím herní studia přijdou. Jedno je jisté: Predátor má v herním světě stále co nabídnout.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: hry

Autor: Karel Čapek

Tagy: predator hry | hry založené na filmové sérii predator