Instagram nefunguje? Zkuste tato řešení!

Nefunguje Instagram

Restartujte aplikaci

Někdy se stane, že aplikace přestane správně fungovat. Zobrazí se chybová hláška, zamrzne nebo se chová nepředvídatelně. V takovém případě může pomoci jednoduchý restart. Zavřete aplikaci úplně a znovu ji spusťte. Tím se vymaže operační paměť a aplikace se spustí s čistým štítem. Restart aplikace je často prvním krokem při řešení problémů, protože je rychlý a snadný. Pokud restart nepomůže, můžete zkusit další kroky, jako je aktualizace aplikace, kontrola připojení k internetu nebo kontaktování podpory.

Zkontrolujte připojení

Než začnete panikařit, že vám nefunguje internet, zkuste pár jednoduchých kroků. Vypněte a zapněte router i zařízení, se kterým se chcete připojit. Zkontrolujte kabely – jsou dobře zapojené? Nesvítí na routeru nějaká červená kontrolka? Pokud ano, nahlédněte do manuálu, co signalizuje. Zkuste se připojit k jiné Wi-Fi síti, třeba u sousedů (samozřejmě s jejich svolením). Pokud se připojíte, problém bude pravděpodobně ve vašem routeru nebo jeho nastavení. V opačném případě zkuste kontaktovat vašeho poskytovatele internetu.

Aktualizujte Instagram

Ujistěte se, že máte tu nejlepší verzi Instagramu! Pravidelné aktualizace přinášejí nejen nové funkce a filtry, ale také vylepšují výkon a bezpečnost aplikace. Zastaralá verze může být pomalá, nestabilní a náchylnější k chybám. Navíc vám může uniknout spousta zábavy! Aktualizace Instagramu je snadná a rychlá. Stačí navštívit App Store (iOS) nebo Google Play (Android) a vyhledat Instagram. Pokud je k dispozici aktualizace, uvidíte tlačítko „Aktualizovat“. Po dokončení aktualizace si budete moci užívat všechny novinky a vylepšení, které Instagram nabízí.

Vymažte mezipaměť

Mezipaměť je jako paměť vašeho prohlížeče, kde se ukládají data z navštívených webových stránek, aby se mohly rychleji načítat při další návštěvě. To je užitečné, ale někdy může způsobit problémy, jako je nesprávné zobrazování stránek nebo problémy s přihlášením. Vymazání mezipaměti může tyto problémy vyřešit a uvolnit místo na disku.

Postup se liší v závislosti na prohlížeči, ale obvykle najdete možnost "Vymazat data procházení" v nastavení. Můžete si vybrat, zda chcete smazat historii procházení, soubory cookie a další data stránek. Vymazání mezipaměti je jednoduchý a bezpečný způsob, jak zlepšit výkon vašeho prohlížeče a vyřešit některé běžné problémy.

Odinstalujte a znovu nainstalujte

Někdy je potřeba začít od začátku. Pokud aplikace zlobí, zkuste ji odinstalovat a znovu nainstalovat. Tím se zbavíte poškozených souborů a nastavení, které můžou způsobovat problémy. Nebojte se, vaše data by měla zůstat v bezpečí (pokud si je ovšem neukládáte přímo do aplikace). Po odinstalaci si stáhněte nejnovější verzi aplikace z oficiálního zdroje, ať máte jistotu, že je vše v pořádku. Po instalaci se přihlaste a zkontrolujte, jestli je vše v pořádku.

Problém se servery Instagramu?

Instagram nefunguje? Nejste sami! Sociální síť občas zaznamenává výpadky, které znemožňují prohlížení příspěvků, nahrávání fotek a videí nebo posílání zpráv. Příčiny můžou být různé – od plánované údržby až po neočekávané technické potíže. Pokud se nemůžete připojit, zkontrolujte si nejprve připojení k internetu. Není problém u vás? Pak zkuste stránky downdetector.cz, kde zjistíte, jestli Instagram nehlásí výpadek. Pokud ano, nezbývá než čekat, až technici problém vyřeší.

Kontaktujte podporu Instagramu

Potřebujete pomoct s Instagramem a nevíte, na koho se obrátit? Bohužel, přímý kontakt na podporu Instagramu neexistuje. Na jejich webových stránkách v sekci "Nápověda" ale najdete odpovědi na nejčastější dotazy týkající se vašeho účtu, zabezpečení, reklamy a další. Pokud váš problém vyžaduje individuální přístup, můžete zkusit kontaktovat Instagram prostřednictvím formuláře pro nahlášení problémů. Mějte na paměti, že odpověď nemusí přijít okamžitě a v některých případech nemusí přijít vůbec.